فعاليتهای پژوهشی سعيد ايرانپور

طرحهای تحقیقاتی

مقالات

توانمندیها

.....مشاهده همه موضوعات مرتبط

آموزش

آموزش شیمی و علوم وابسته

آموزش کامپیوتر

آموزش اینترنت

معرفی و آموزش نرم افزار

.....مشاهده همه موضوعات مرتبط     

only search www.iranpour.ir
کامپيوتر و نرم افزار

ترفندهای جستجو در اینترنت

معرفی و دانلود نرم افزارهای عمومی

معرفی و دانلود نرم افزارهای تخصصی

.....مشاهده همه موضوعات مرتبط        

ورود اعضاء
معرفی سایتهای علمی

سایت جستجوی مقاله و کتاب

...با قابلیت اشتراک گذاری

http://www.scribd.com

.....مشاهده همه موضوعات مرتبط

مشاهده بهترسایت

برای مشاهده بهتر صفحات سایت مرورگرهای زیر پیشنهاد میگردد
Google Chrome گوگل کروم
 Mozilla Firefox فایرفاکس 


 

نظر سنجی
کدام قسمت ازسایت را بیشتر میپسندید؟
 

َ

چگونه از اينترنت کتاب الکترونيکي دريافت کنيم


 

براي دريافت نسخه الکترونيکي کتابها ابتدا بايد بدانيم چه نوع کتابي مورد نظر ماست.برخي از کتب عمومي را ميتوان با يک سرچ ساده از اينترنت دريافت نمود.اخيرا برخي از سايتهاي فارسي نيز کتب مختلفي را به اشتراک گذاسته اند. که با يک سرچ ساده فارسي در موتورهاي جستجو ميتوان به سايتهاي زير رسيد.


 

.http://www.irebooks.com

http://www.farsibook.blogfa.com

/http://www.irpdf.com


 

يکي از موارديکه عموما علاقه مندان به کتب مرجع و لاتين به دنبال آن هستند روش جستجوي کتب علمي و به روز است.براي دانلود اين کتب دو روش کلي وجود دارد که به آن ميپردازيمروش اول : جستجو در
اينترنت


 

سایتهای زیادی بر روی اینترنت قرار دارند که مرجعی برای قرار دادن فایل هستند. برای مثال اگر شما یک کلیپ ویدئویی دارید که برای ارسال در یک ایمیل نمی گنجد (بیشتر از ظرفیت یک ایمیل می باشد) می توانید از یکی از سرورهای تحت وب استفاده نمایید و پس از آپلود کردن آن نشانی آنرا که بصورت یک آدرس اینترنتی است از طریق ایمیل به مقصد مورد نظر ارسال نمایید.امکان ارسال هر نوع فایلی از این طریق وجود دارد. معمولا ebook ها فایل pdf هستند که از طریق اشخاص مختلف روی چنین سایتهایی قرار می گیرند و پس از آن آدرس دریافت فایلها در سایتها و شبکه ها منتشر می شوند.برخی از معروفترین سایتها که آپلود سنتر نام دارند ,Rapidshare, Megaupload, Mihd u4load هستند.این سایتها مملو از نرم افزار، کتاب، آلبوم موسیقی و ........ هستند. موضوع صحبت ما در اینجا کتاب های الکترونیکی میباشند.همانطور که ميدانيم اشتراک کتابها در اينترنت در سايتهاي اشتراک فايل مجاني توسط کاربران اينترنت صورت ميگيرد.يکي از بهترين روشها براي يافتن کتاب از موتورهاي جستجو استفاده از کد کتاب است.بطورکلي براي هر کتابي يک کد مرجع يا ISBN وجود دارد که با وارد کردن شماره اين کد و معرفي يک سايت اشتراک مجاني در قسمت جستجوي يک موتور جستجو نظير گوگل ميتوان کتاب مورد نظر را جستجو کرد. فرض کنید من می خواهم کتاب economics in one lessonرو پیدا کنم. برای این کار از گوگل کمک می گیرم و یه عبارتی مثل "economics in one lesson" + amazonرا در اون جستجو می کنم. گوگل یه عالمه مطلب برا ما پیدا می کنه.

از جمله

www.amazon.com/Economics-One-Lesson-Shortest-Understand/dp/0517548232اون عدد آخرش برا ما خیلی مهمه یعنی ISBN = 0517548232البته این عدد رو میشه از داخل سایت آمازون هم پیدا کرد. این عدد برا هر کتاب منحصر به فرد است.براي بدست آوردن کد هر کتاب راحتترين راه استفاده از سايت آمازون و قسمت سرچ کتاب آن استhttp://www.amazon.com/

قدم آخر استفاده از يک موتور جستجو نظير گوگل است. عبارت زیر رو جستجو کنید 0517548232    +     (rapidshare*Depositfiles*megaupload*Netload*mihd)با عرض پوزش، فقط به جای ستاره ها از " ا" استفاده کنید. " ا " را می توانید از ترکیب کلیدهای شیفت و همان کلیدی که باهاش " ژ " یا " پ" رو تایپ می کنید ایجاد نمایید. اشتباه نکنید که این حرف " آ" بی کلاه خودمان نیست .با اين روش معمولا ميتوان به کتاب مورد نظر رسيد.Mihd بهترین سایته چون به راحتي کتاب رو در اختیارميگذاردRapidshare نيز يکي از سايتهاي مفيد در اين زمينه است.)روش دوم : جستجو در سايتهاي معتبر اشتراک کتاب

http://gigapedia.com/بدون شک اين سايت يکي از بهترين سايتها در زمينه دريافت کتاب است. براي دريافت کتاب از اين سايت ابتدا بايد در سايت ثبت نام نمود و پس از تائيد لينکي که به ايميل شما فرستاده ميشود. براي ثبت نام و وارد شدن در سايت قسمت ثبت نام و ورود(Register) و (Login) قرار دارد. پس از وارد شدن ميتوانيد با نام کاربري انتخابي خودتان و پسورد انتخابي وارد سايت شويد و کتاب مورد نظر خود را با وارد کردن کلمه کليدي جستجو کنيد.

 

در قسمت سرچ گزینه های مختلفی نظیر yahoo ,google,giggle و gigapedia قرار داده شده که شما باید گزینه gigapedia را انتخاب و با کلید واژه مناسب جستجو را انجام دهید.

.پس از جستجو سايت به ما ليستي از کتب را ارائه ميکند و با وارد شدن بر روي لينک کتاب مورد نظر به صفحه معرفي کتاب ميرسيم در بالاي صفحه گزينه Link را انتخاب ميکنيم و به سايتهايي ميرسيم که فايل کتاب در آنها توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده است.برخي از کتب داراي پسورد هستند و پسورد آنها در کنار معرفي لينک آورده شده است. اميدوارم بتوانيد کتب مناسب را دريافت و استفاده نمائيد.

در حال حاضر این سایت به سایت زیر منتقل شده است و برای دریافت کتاب از سایت زیر میتوان استفاده کرد

http://library.nu/


یکی از سایتهای مفید جهت دریافت کتاب الکترونیکی سایت زیر است

 

http://en.bookfi.org/


در حال حاضر دو سایت زیر جهت دریافت کتاب لاتین فعال میباشند

http://booksee.org/

http://bookzz.org/

 

 


 

.www.iranpour.ir

 

 

 
هر روز با آیه ای از قرآن مجید
علوم و تکنولوژی پليمر

اصول پلیمر

سنتز پلیمر

تکنولوژی پلیمر

دانلود کتب پليمر 

کامپوزیتهای پلیمری

  .....مشاهده همه موضوعات مرتبط

سورفکتانت يا مواد فعال سطحی

تعریف سورفکتانت

طبقه بندی سورفکتانت

امولسیون و پایداری آن

امولسیفایر ها

بیوسورفکتانت

کاربردهای سورفکتانت

.....مشاهده همه موضوعات مرتبط

فتاوری نانو يا نانو تکنولوژی
به یاد دایی حسن

شهید حسن حسنان

صندوق پست الکترونیکی

ای نام تو بهترین سرآغاز

بی نام تو نامه کی کنم باز

ورود به پست الکترونیکی